Szanowni Państwo,

    z przyjemnością informujemy, że 7  konferencja z cyklu „Dziecko z autyzmem w przedszkolu”, odbędzie się 3 lutego 2024. Wydarzenie realizowane będzie w trybie zdalnym – online "na żywo". W tym roku, wzorem ubiegłego wydarzenia, proponujemy Państwu spotkanie w formie warsztatów. W ramach tej konferencji warsztatowej będzie także możliwość odwiedzenia naszego przedszkola osobiście 5 lutego w godzinach przedpołudniowych. Ci z Państwa, którzy oprócz warsztatów, wpiszą się na listę odwiedzających - nie jest to obligatoryjne, będą mogli przyjść na godzinę obserwacji do przedszkola (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń - więcej szczegółów w zakładce Rejestracja ).

Warsztaty niezmiennie organizowane są przez Przedszkole dla Dzieci z Autyzmem w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu oraz Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem APERIO. Odbędzie się ono za pośrednictwem popularnej platformy clickmeeting.com. Do wzięcia udziału w konferencji nie potrzebujecie Państwo żadnych dodatkowych programów, a uczestnicy wydarzenia mają zapewnione bezpieczeństwo informatyczne swojego wizerunku. Potrzebny będzie jedynie komputer/laptop/tablet itp. podłączony do Internetu.

W ubiegłych latach wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem i spotkały się z bardzo dobrym odbiorem studentów, profesjonalistów i rodziców dzieci z autyzmem. Szczególnie cenicie sobie Państwo możliwość wysłuchania osób z wieloletnią praktyką i doświadczeniem, pracujących na co dzień z dziećmi ze spektrum autyzmu. W tym roku też postaramy się sprostać Państwa oczekiwaniom! 

Wydarzenie skierowane jest do nauczycieli wychowania przedszkolnego, pedagogów specjalnych, nauczycieli wspomagających, psychologów, logopedów, nauczycieli, terapeutów, rodziców, studentów oraz wszystkich tych, dla których wspieranie rozwoju dzieci z autyzmem we wszystkich sferach rozwoju jest ważne.

nauczycieli, terapeutów, rodziców, studentów oraz wszystkich tych, dla których wspieranie rozwoju dzieci z autyzmem we wszystkich sferach rozwoju  jest ważne. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w prowadzeniu terapii dzieci z autyzmem, możemy stwierdzić, że stosowanie tylko potwierdzonych naukowo metod terapii daje efekty i pozwala dziecku osiągać sukcesy i rozwijać się w miarę swoich możliwości poznawczych oraz intelektualnych. Taką metodą pracy jest Stosowana Analiza Zachowania, której zasady będą przedstawione podczas warsztatów. W tym roku zajmiemy się trzema ważnymi zagadnieniami jakimi są:

  1. Organizacja zajęć rewalidacyjnych ukierunkowanych na rozwijanie kompetencji komunikacyjnych.   
  2. Zajęcia rytmiczno- muzyczne jako przykład zajęć grupowych.
  3. Przygotowanie dziecka w spektrum autyzmu do rozpoczęcia nauki w szkole.  

      Wszystkie zgłoszenia dokonywane są przez stronę internetową (zakładka Rejestracja) i są każdorazowo potwierdzane drogą mailową. Każdy z uczestników konferencji warsztatowej otrzyma Zaświadczenie uczestnictwa (pdf).

      
                Do zobaczenia online!
 
 
                 mgr Lidia Domańska
           Prezes Stowarzyszenia na Rzecz
 Edukacji  Dzieci i Młodzieży  z Autyzmem
                     „APERIO”